У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся тренінг «Як працюють маніпуляції в медіа?» в рамках програми «Медіаграмотність для громад» проекту «Мріємо та діємо» (за сприяння IREX та USAID).

Під час першої частини тренінгу було показано, наскільки легко маніпулювати людською думкою та які прийоми для цього використовують. Учасники переглянули відео-експеримент «The Monkey Business Illusion» та виконали вправу «Червоне-чорне», після чого поділились своїми враженнями та сформулювали висновки, як протидіяти прийомам маніпулювання.

Друга частина тренінгу була присвячена візуальним маніпуляціям. На фото прикладах було показано, як за допомогою підробки, зміни ракурсу, технічних прийомів чи постановки створюють маніпулятивний контент.

 У третій частині учасники набували навичок протидії аудіальним і текстовим маніпуляціям, дізнались про тиск авторитетом та «магію чисел», познайомились з «фразами універсального експерта», а також виконали вправу «Вірю – не вірю» для закріплення отриманих знань.

В кінці тренінгу учасники поділились своїми враженнями і сформували висновки, як не попасти в пастку маніпуляцій.

Share:

administrator