До Дня Героїв Небесної Сотні Рівненська обласна бібліотека для молоді провела показ документального фільму «Україна. Майдан. Перезавантаження».

До нас завітала студентська молодь РКЕБу. Ведуча розповіла як та чому розпочалася новітня революційна історія України. 20 лютого щорічно ми вшановуємо День Героїв Небесної Сотні, які загинули у Києві на Майдані. Найстрашніші моменти відбувалися на вулицях Грушевського та Інститутській. Переломні події зими 2013-2014 уже назвали Революцією Гідності, адже це про захист українським народом ідеалів демократії, своїх прав та свобод, європейського майбутнього України. Як і у кожній такій історії одну з ключових ролей зіграла молодь, адже у ніч на 30 листопада 2013 був силовий розгін студентів, про що наголосила бібліотекарка.

Після того розпочався перегляд кіно. Картина створена на основі відеоархівів військового репортера Руслана Ганущака. Візуальний ряд у поєднанні з музикою квартету бандуристок «Ґердан» творять розповідь стрічки.

            Після перегляду спікерка запропонувала присутнім пригадати загиблих земляків під час тих історичних подій. Зокрема, як писала газета «Літопис Волині» від 27 лютого 2014 року «у неділю майже 20 тис. рівнян проводжали в останню путь трьох загиблих на столичному майдані краян. Прийшли віддати останню данину пошани Валентину Опанасюку, Георгію Арутюняну та Олексію Храпаченко. «Герої не вмирають», – скандувала велелюдна Театральна площа».

            Також переглянули додаткові уривки документальних фільмів про загиблих краян та інші тематичні відео. Відбулося обговорення вражень молоді від почутого та побаченого. Ознайомилися детальніше з книжково-ілюстративною виставкою «Вічність небесної сотні» (до Дня Героїв Небесної Сотні).

Пам’ять про героїв Небесної Сотні буде жити у наших серцях. Дякуємо усім!

Share:

administrator