У квітні чимало важливих дат та свят, серед яких є багато цікавих та незвичних.

Цього місяця у всьому світі відзначають День сміху, а ще квітень дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість птахів, адже 1 квітня припадає День орнітологів. В Україні цей день вперше відзначили ще у далекому 1924 році.

2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя підростаючих поколінь на землі.

5 квітня була ухвалена перша Конституція України. «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького» — договір, що був укладений 5 квітня 1710 року у місті Бендери між новообраним гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною і козаками Війська Запорозького, відомий також під сучасними назвами «Конституція Пилипа Орлика» та «Бендерська конституція».

15 квітня відзначаємо Міжнародний день культури та Всесвітній день мистецтва, обидві сфери є духовними поводирями у житті людства та частиною нашої спадщини, пам’яті та ідентичності.

16 квітня – День довкілля. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Міжнародний день пам’яток та історичних місць відзначаємо 18 квітня. Спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

Цьогоріч Великдень святкуватимемо 24 квітня.

Більше про календарні події у нашому відео!

Share:

administrator