Січень традиційно багатий на важливі дати та свята, серед яких багато доволі цікавих та незвичних.

Цього місяця святкуватиметься всесвітній день миру та азбуки Брайля, міжнародний день «Дякую», обіймів і освіти, а також день студентів.

6-го січня українці відзначають Святвечір, 7-го – Різдво Христове, 13-го – Меланки (Маланки), Щедрий вечір, щедра кутя, а 14 січня святкують Новий рік (за старим стилем) та свято Василя, 18 січня – Голодна кутя або Другий Свят-вечір, 19 січня – Свято Водохреща (Йордан).

З нагоди Дня пам’яті «кіборгів» (16 січня) українці вшановують героїв, які з неймовірною стійкістю і відвагою та незламністю захищали Донецький аеропорт протягом 242 днів. А міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (27 січня) є закликом зберегти пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду.

Крім того, у перший місяць року відзначається 80 років від дня народження Анатолія Погрібного, 90 років від дня народження Шкуріна Віктора та 140 років від дня народження Івана Огієнка.

Цього року відзначатимемо 30 років з дня прийняття музичної редакції Державного Гімну України та затвердженню Державного Прапора України.

Пропонуємо до перегляду випуск «Українського календаря» за січень 2022 року. Дізнавайтеся більше разом з нами про дати, постаті, події 👇

Share:

administrator