У рамках школи майстерності «Бібліопрофі» у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося чергове заняття, на якому ми обговорили тему вебліографічних ресурсів українських бібліотек.

Під час навчання слухачі розглянули поняття вебліографії як бібліографічної діяльності, спрямованої на облік та відбір ресурсів Інтернету. Спікерка озвучила нормативні документи, що регламентують бібліографічний опис і каталогізування даних. Так, під час навчання, аудиторія познайомилася із електронними ресурсами та особливостями подання вебліграфічної інформації на вебсайтах бібліотек для юнацтва, серед яких виділяють: дайджести, огляди, списки, прес-кліпінг. Ведуча також зазначила головні процеси на яких базується укладання посібників за принципом «від загального до конкретного». Крім того, фахівчиня підготувала корисні посилання, де розміщується вебліографічна інформація на вебсайтах обласних бібліотек для молоді та юнацтва, що в достатній мірі відтворюють практичний зміст заняття.

Тема є актуальною та корисною, адже вебліографія забезпечує облік та впорядкування різноманітних за змістом і видами електронних ресурсів Інтернету з метою полегшення інформаційно-пошукової діяльності користувачів.

Дякуємо всім за увагу та активну участь!

Share:

administrator