У рамках школи майстерності «Бібліопрофі» у Рівненській обласній бібліотеці до молоді відбулося чергове заняття на тему: «Хто такі центеніали і що вони читають?».

Під час навчання слухачі розглянули характерні особливості різних поколінь: бебі-бумери, покоління Х, мілленіали та центеніали. Діти нового покоління прагнуть стабільності і процвітання. У таких дітей тверді уявлення про успішну кар’єру і життя в цілому. Мілленіали, приміром, мріють, щоб весь світ побачив, які вони прекрасні. А ось покоління Z не має подібних ілюзій. Сучасна молодь налаштована багато працювати і заробляти. Вони не планують руйнувати систему, вони будують повільно і впевнено робити світ кращим.

Спікерка наголосила, що «…це покоління живе у віртуальному і реальному світі одночасно. У сучасних дітей стерті грані між країнами, націями і культурами. Для них не існує заборон і перешкод в освоєнні будь-яких навичок…».

Особливу увагу під час заняття було відведено питанню читацьких вподобань центеніалів. Так, було визначено, що покоління Z,  попри поширену думку, що молодь мало читає, насправді полюбляють художню літературу. А якщо поєднати це з тим фактором, що вони люблять споживати інформацію, то фантастика також є їхнім фаворитом. До читацьких вподобань було також віднесено історії успіху та матеріали про незвичний підхід до звичних речей.  

Висвітлена тема є актуальною, цікавою та корисною, особливо для бібліотечних фахівців. Дякуємо всім за увагу та активну участь!

Share:

administrator