Нікому не секрет, що наше суспільство перебуває у постійному русі, пошуках, розвитку й вдосконаленні. Не виключенням є й мова спілкування. Англійська, польська й інші мови вже не є чимось далеким та неосяжним, адже кожен бажаючий має всі можливості вивчити й вільно розмовляти на тій чи іншій мові.

Впродовж жовтня-грудня 2020 року на базі Рівненської обласної бібліотеки для молоді було проведено опитування: «Якою мовою ти спілкуєшся?». Методами даного дослідження є анкетний збір та аналіз даних. До анкетування долучилися мешканці Західної, Центральної та Південної України.

Серед опитаних, значну частку становила молодь віком 16-23 рр. – 34% та 24-35 рр. – 38%.

Українську мову рідною вважають 91% опитаних, російську – 6%. Крім того, у якості відповіді було зазначено польську, вірменську мови та суржик.

Найбільш поширеними іноземними мовами, якими володіють українці є англійська (73%), російська (45%), польська (20%) та німецька (13%). Також респонденти зазначали, що розмовляють французькою, китайською, інспанською, турецькою, білоруською, чеською та словацькою.

Під час анкетування респонденти також вказували, що до шкільної програми варто додати/покращити рівень вивчення польської, англійської, німецької та французької мов. 9% опитаних рекомендують навчати молодь китайської мови, а 7% – японської. Окрім вищезазначених відповідей були і такі: «Проблема у підходах до тих мов, що вже вивчаються (наприклад англійська, німецька чи польська), бо часто це неефективно та відірвано від реальності»; «Якісну англійську, щоб не треба було наймати репетиторів»; «Досить тих, що є, інші діти вивчать самі за бажанням»; «Заборонити в усіх школах російську»; «Поглиблювати знання з рідної мови».

У рамках анкетування «Якою мовою ти спілкуєшся?» ми також дізналися, якою ж мовою читають, спілкуються, вивчають новини наші читачі.

Про це, а також про висновки проведеного дослідження читайте в публікації: “Якою мовою ти спілкуєшся? Соціологічний моніторинг.” на платформі Calameo.

Share:

administrator