14 жовтня в Україні відзначають День захисника та захисниць України. Це свято важливе для українців, адже боротьба за незалежність нашої країни триває і донині. З нагоди відзначення цього свята для студентів ВПУ №1 був проведений захід у форматі історичної довідки) – «УПА:  відповідь нескореного народу».

Тему заходу було вибрано невипадково, адже офіційною датою створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року.

         Під час заходу лекторка розповіла студентам про становлення УПА, їхню боротьбу з військами Третього Рейху, польським Рухом опору (Армією Людовою та Армією Крайовою), радянськими партизанами, каральною машиною НКВС та про життя українських повстанців, які, віддаючи своє життя, боролися за відновлення України.

Боротьба українських повстанців тривала понад 10 років (1942-1956), але  для останнього повстанця Юрія Михайлецького, який вступив в бій за
Україну в 1967 році вона завершилася лише в грудні 1991 року, коли по радіо він почув результати Референдуму за незалежність України.

Боротьба повстанців не завершилася перемогою в 50-х роках ХХ ст., але й не завершилася поразкою, тому що вони не дозволили похитнути віру в українську національну ідею, за яку і досі продовжують боротися наші співвітчизники на Сході.

Пам’ятаємо і шануємо героїв нашої України!

Share:

administrator