З нагоди знакового ювілею – 155-річчя з дня народження Андрея Шептицького Рівненська обласна бібліотека для молоді провела у військовій частині м. Рівне  тематичний історичний екскурс. Після довготривалого карантину нам особливо приємно взаємодіяти з аудиторією, звісно з дотриманням заходів безпеки.

Спікерка зазначила, що Шептицький (1864-1944) був Єпископом Української греко-католицької церкви, а від 17 січня 1901 до смерті – Митрополитом Галицьким та Архієпископом Львівським – предстоятелем Української греко-католицької церкви. Належав до знатного та давнього галицького роду Шептицьких. Також був доктором права. Шептицький значно розбудував греко-католицьку церкву та був відомим далеко за межами України.

Ведуча обговорила з аудиторією, що неправильно та однобоко сприймати Шептицького лише через справи релігійні. Наші слухачі дізналися більше, що Митрополит став великою постаттю для ідей національного відродження і не лише. Будучи багатою людиною ще й займався благодійністю, був надзвичайно щедрим меценатом, надавав стипендії молодим митцям тощо. У народі здобув чимало імен, наприклад: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.

Окремою темою для нашого обговорення стало те, що Шептицький зазнавав серйозних утисків з боку більшовиків. Та все ж, не зважаючи ні на що, йому  вдавалося робити свої великі справи на благо людейта державності. Звання «Праведника світу» за порятунок євреїв під час Другої світової війни, йому так і не було присвоєне через низку неоднозначних причин, проте Шептицький давно є таким для українського народу.

Ми щиро дякуємо усім слухачам за цікаву та інформативну зустріч!

Share:

administrator