З нагоди 140-річчя від дня народження Івана Огієнка (митрополита Іларіона) Рівненська обласна бібліотека для молоді провела «Історичний портрет «Славетні імена» для солдат військової частини Національної гвардії м. Рівне.

Спікерка зазначила для аудиторії, що Огієнко знаний український науковець, політичний, громадський, церковний діяч, видавець, письменник. Це був українець, який дивовижним чином поєднав у собі потужного духовного лідера та великі знання, адже був лексикографом, мовознавцем, істориком церкви, педагогом, професором. Крім того, ведуча зазначила, що однією з головних праць життя Огієнка став переклад Біблії українською літературною мовою з оригінальних давньоєврейських та грецьких текстів. Також він автор «Десяти мовних заповідей свідомого громадянина».

Під час заходу присутні дізналися про життєвий шлях та перипетії, головні праці, діяльність в уряді УНР та еміграції тощо. Протягом усього життя займаючи світські та церковні посади, Іван Огієнко ніс любов до України та української мови, усіляко сприяючи їх розвитку та захисту.

Дякуємо усім за увагу та до наступних зустрічей!

Share:

administrator