🧐За словами українського письменника Любко Дереша читання під час війни дає можливість відключитися від ситуації і спробувати зрозуміти її зі сторони, зрозуміти себе та свої почуття. Отож, ми віришили підготувати для вас топ-10 книг, які варто прочитати кожному українцю.

1) Джордж Орвелл «1984».
Роман займає другий номер у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік. Роман розповідає історію Вінстона Сміта і його деградації під впливом тоталітарної держави, у якій він живе. Є найвідомішою і найцитованішою антиутопією у літературі.

2) «Степан Бандера: …коли один скаже: Слава Україні!»
В книзі опубліковані вибрані статті українського громадсько-політичного діяча Степана Бандери. Вони допоможуть ближче пізнати ідеї, які проповідував та втілював у життя Степан Андрійович😎

3) Тімоті Снайдер «Криваві землі»
Книга американського історика, котра розкриває жахливі факти про масові вбивства у період від 1933 до 1945. Ця праця присвячена народам, які стали жертвами режимів Сталіна та Гітлера. Тімоті Снайдер знаходить спільні риси між їхніми режимами, а також говорить про те, що їх жертвами стало понад 14 мільйонів беззбройних чоловіків, жінок та дітей.

4) Оксана Забужко «І знов я влізаю в танк».
В книгу увійшли інтерв’ю, есеї, статті, спогади, які об’єднані однією темою – російська інформаційна війна, що почалася ще задовго до подій на Майдані та російсько-української війни.

5) «УПА – історія нескорених».
структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Праця допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.

6) Славенка Дракуліч “Кафе Європа. Повернення”
За тридцять років після Оксамитової революції авторка повертається думками в посткомуністичний простір, щоб дослідити, що тут змінилося, а що лишилося незмінним. Ви зустрінете в цій книзі артефакти минулого у щоденному побуті громадян колишніх союзних республік — від системи медичного страхування до національних пам’ятників, популярних кінострічок і культурних традицій, на тлі світової геополітичної турбулентності.

7) Сергій Плохій “Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності”
Сергій Плохій –історик, професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи в своїй праці пропонує читачам цікавий виклад історії українських земель упродовж двох з половиною тисячоліть – від скіфів до нашого часу, висвітлено процеси, що вплинули на розвиток і становлення держави.

8) Андрій Кокотюха «Червоний».
Червоний – це псевдо провідника осередку УПА на Волині. Історія його життя розповідається різними вустами: нашого сучасника Клима Рогозного, який знайшов зошити свого дядька-дисидента і журналіста; вірного радянській владі міліціонера, який дедалі більше ставить під сумнів офіційну версію подій; опального радянського офіцера на зоні, який також починає замислюватися, за що він воював і яку батьківщину захищав під впливом легендарного Червоного.

9) Оля Русіна «Абрикоси зацвітають уночі».
В книзі розповідається про хлопчика Устима, що разом з родиною проживає у містечку неподалік від окупованого Донецька та лінії фронту.
Він вчиться жити у новій реальності: з замінованими полями поряд з домом, рідними, що полишили свій дім, та вибухами, що час від часу змушують усіх ховатись до підвалів. Але поряд з ним його батьки та вірні друзі – собака Жменька та безпілотник Ел, що літає над українським Донбасом, знайомиться з військовими та має велику мрію.

10) Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР».
Книгу написано на основі матеріалів кримінальної справи українського поета Василя Стуса 1980 року, що зберігаються в Галузевому державному архіві СБУ (колишній архів КДБ). Вахтанг Кіпіані заявляв, що «Кримінальна справа Василя Семеновича Стуса — це хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повної болю та гідності…”.

Share:

administrator