📽 «Ілюстрована історія кіно», автор – Адам Олсач Бордмен
📽 «Кіно народжене Україною. Альбом антології українського кіно», автор – Сергій Тримбач
📽 «Кіномистецтво України в біографіях», автор – Нонна Капельгородська, Євгенія Глущенко, Олександра Синько
📽 «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою» , автор – Тетяна Терен, Анна Липківська
📽 «Режисер. Олександр Довженко», автор – Денис Замрий, Констянтин Тур-Коновалов
📽 «Сергій Параджанов: Злет. Трагедія. Вічність.», упорядник – Роман Корогодський
📽 «Театр і кіно: для дітей середнього шкільного віку», автор-упорядник – Оксана Балазанова

Професійне свято працівників кінематографії – День українського кіно – встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.

Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі.

З дореволюційним кіно в Україні пов’язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.

У 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка). У 1930 р. в Україні з’являється перший звуковий фільм – документальна стрічка Д. Вертова «Симфонія Донбасу».
Українські художники впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців.

В 2022 році День українського кіно припадає на 10 вересня.