Рівненська обласна бібліотека для молоді з метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників провела  семінар «Обслуговування молоді у бібліотеках: проблеми та перспективи». Ми раді, що учасниками семінару були бібліотекарі з різних територіальних громад Рівненщини таких як:  Костопільська, Корнинська, Білокриницька, Березнівська, Варковицька, Клеванська, Шпанівська, Рокитнівська, Ярославицька, Мізоцька, Немовицька, Зорянська, Острозька, Рівненська, Бугринська та інші громади. Загалом долучилося 40 бібліотекарів, працівників закладів культури та центрів культурних послуг. Варто зазначити, що з вітальним словом завітала Світлана Борисівна Хомяк – заступниця начальниці Управління культури та туризму Рівненської облдераджадміністрації.

Основні теми семінару були обрані з метою покращення обслуговування та комунікації бібліотек з користувачами, а саме молоддю, визначення проблем та перспектив у роботі з цією категорією користувачів. Під час роботи ми розглянули наступні теми.

Про пріоритетні напрямки роботи бібліотеки для молоді під час війни розповіла директор РОБМ – Світлана Патрикей, а також провела невелику екскурсію книгозбірнею. Бібліографічний покажчик у системі інформаційного обслуговування користувачів: досвід співпраці бібліографа та молодого письменника презентували Наталія Приходько, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу та Олександра  Комісарова, поет, музикант, режисер, заступник голови РО НСПУ по роботі з молоддю. Як бібліотеки стають клієнтоорієнтованими обговорювали з Іванною Березюк, завідувачем абонементу.

Анастасія Соломчук, завідувач відділу читального залу поділилася як сучасна бібліотека може руйнувати стереотипи та бути сучасним простором для молоді. Не оминули і актуальну тематику інклюзії молоді. Про це нам розповіла Ольга Гаврисюк, заступник директора РОБМ. Творче дозвілля, популяризація читання, залучення додаткових коштів об’єднані форматом майстерки, наші учасники почули корисний досвід від Марії Войцеховської, завідувача сектору періодики.

Про відділ сімейного читання як креативний простір для розвитку особистості презентувала Марія Купрунець, завідувач відділу сімейного читання. Крім того під час заходу дізналися про можливості використання у бібліотеках штучного інтелекту, слухали «ton of voice» бібліотек у соціальних мережах, а на завершення відвідали екскурсію історичним кладовищем Грабник.

Окрім цього, ми також чудово спілкувалися з колегами, обмінювалися фаховим досвідом, цікавими історіями та обговорювали актуальні питання бібліотечної роботи сьогодення. Бібліотеки — це не лише книги, але і люди, які люблять, і книги, і людей. Ми раді, що мали можливість провести цей семінар та щиро дякуємо всім учасникам за присутність, інтерес та активність.

До нових зустрічей!