Рівненська обласна бібліотека для молоді провела історичну годину-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття» для молоді Технічного коледжу НУВГП, щоб розповісти про болісні сторінки нашої історії.
Цими днями Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Саме там 29-30 вересня 1941року нацисти в окупованому Києві розпочали перші масові розстріли. Спікерка розповіла, що загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками фахівців, полягло в середньому 100-150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки. Тобто всіх тих, кого окупанти вважали «зайвими».
Бабин Яр став справжнім конвеєром смерті та одним з найкривавіших символів Голокосту у людській пам’яті та історії. Ведуча відзначила, що на думку американського історика Тімоті Снайдера, Бабин Яр для керівництва «Третього рейху» став своєрідною демонстрацією того, на що в принципі здатні нацисти. Також вона згадала про сподвижництво Андрея Шептицького, який ризикуючи своїм життям зробив все можливе, щоб рятувати невинні життя.
Після розповіді переглянули фрагменти фільму «Трагедія у Бабиному Яру. Історична правда». Дякуємо всім присутнім за увагу та активність.