Озвучена і коментована виставка «Друга Світова: пам’ять на тлі історії» (до Дня пам’яті та примирення)
Цього року Україна і весь світ вшановують 80-річчя завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом. Це важлива дата для нашої історії, і ми повинні зберегти справжнє значення цієї перемоги, не дозволяючи росії спотворювати пам’ять або маніпулювати фактами задля виправдання власної агресії та злочинів, скоєних проти України у війні, яку вона розгорнула.
Для нашої країни цей день має особливу вагу. Друга світова війна торкнулась чи кожної української родини, кожного міста і села. В Україні війна залишила слід не лише на фронті, але й у серцях людей. Щонайменше 8 мільйонів українців загинули, серед них 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових. Особливо важливо пам’ятати про жертв Голокосту: в Україні загинуло понад півтора мільйона євреїв, що складає близько чверті всіх євреїв Європи, убитих нацистами під час Шоа.
Внесок України у перемогу над нацизмом безсумнівний і не підлягає сумніву. Понад 6 мільйонів українців воювали, брали участь в антифашистському русі опору та в арміях союзників. Це була наша спільна боротьба, в якій було пролито багато крові.
Нашим пріоритетом повинно бути наголошення на ролі України у перемозі над нацизмом, на тому, як наша країна сьогодні бореться за мир і свободу, коли ці цінності знову опинилися під загрозою через російську агресію.
Пам’ять про Другу світову війну – це не просто цифри та статистика, це реальні людські долі. Пам’ятаючи про кожного з тих, хто загинув, ми робимо це не тільки для історії, а й для майбутніх поколінь. Тому важливо оберігати пам’ять, не піддаючись радянським та російським міфам, і не дозволяти, щоб вона була використана в політичних маніпуляціях. Ми пам’ятаємо про справжніх героїв.