У рамках визнання Ріо-де-Жанейро (Бразилія) книжковою столицею світу 2025 за рішенням ЮНЕСКО, Рівненська обласна бібліотека для молоді організувала традиційну щорічну яскраву культурну подію “Бразильська бібліовечірка”. Вона подарувала відвідувачам справжню мандрівку у барвистий і багатогранний світ цієї країни.

Подія розпочалася  з майстеркласу із виготовлення карнавальної маски у бразильському стилі. Учасники занурились у творчу атмосферу, створюючи власні яскраві аксесуари, що нагадують про легендарний карнавал.

Далі у читальному залі відбувся тематичний квіз «Мандрівка в Бразилію» для молоді Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій, під час якого учасники дізнавались цікаві факти про культуру, природу, спорт і літературу країни. Атмосфера дружнього суперництва та пізнання зробила цю гру особливо жвавою.

Ще один захопливий елемент культурної програми – це майстерклас з малювання бразильською кавою, який провела письменниця Валентина Люліч, яка й сама створила ілюстрації у напрямі coffe art до своєї майбутньої книжки. Цей цікавий формат поєднав аромат улюбленого напою мільйонів з творчим натхненням, а кожна робота стала справжнім витвором мистецтва. Участь взяла молодь Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій. Усім дуже сподобалося!

Опісля у відділі сімейного читання відбувся музичний виступ родини Канкрових – Іллі та Олександри “Ритми Бразилії”. Відвідувачі насолодились живою музикою та емоціями, які передали атмосферу гарячих ритмів. Тут же стартувало арт-терапевтичне заняття “Тукан як національний символ Бразилії”, під час якого учасники спілкувалися, відпочивали, розмальовували образи неймовірного тропічного птаха, досліджуючи символіку, колористику та внутрішній емоційний світ. Ведуча розповіла чимало цікавого про Бразилію.

Далі у молодіжному просторі «НОТА» відбувся майстерклас з латиноамериканських танців, зокрема бачати з тренеркою школи танців “Rivnedance”. Учасники навчались основам запальних рухів бачати під супровід енергійних бітів – справжнє перевтілення бібліотеки у танцювальну арену.

Під кінець дня у інформаційній зоні на всіх охочих чекала дегустація безалкогольного бразильського коктейлю «Кайпірінья» та дайджест національної кухні Бразилії, де можна було скуштувати смаколики у стилі Бразилії. Це був момент смакової мандрівки, що доповнив атмосферу свята.

На завершення нашої яскравої у секторі періодики – “Локація Рівне – Ріо-де-Жанейро на мапі Всесвіту”. Особливим гостем заходу став поет, віршотелер, перформер,актор і культурний дипломат Андрій Пермяков.  На аудиторію чекали жива розмова про культуру, мистецтво й дипломатію. Це було натхнення з нотками бразильської атмосфери, адже Андрій має досвід роботи у Сан-Пауло та Ріо-де-Жанейро. Учасники почули чимало цікавого про Бразилію з перших вуст. Дуже цікаве спілкування!

Протягом усього дня в інформаційній зоні діяли тематичні інтерактиви: книжкова виставка “Бразилія – країна, що вражає”, що знайомила з літературою та публікаціями про Бразилію. Кросворд “Бразилія? Бразилія! Пізнаємо країну в словах” і вікторина “Бразильський карнавал цікавих загадок» залучали гостей до активного пізнання країни через гру.

Свято супроводжувалось тематичним музичним фоном, яскравим декором та незабутньою атмосферою. “Бразильська бібліовечірка” стала не просто тематичним заходом, а справжнім святом пізнання світу через мистецтво, книжки та спільноту, яке надовго запам’ятається всім учасникам.