З 2 по 5 грудня у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувалася серія відкритих показів фільмів у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Рівненській області в 2019 році. Організаторами цієї події стали: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Святослав Дубов – заступник директора з організаційних та інформаційних питань у РОГО «Комітет виборців України», та Рівненська обласна бібліотека для молоді. Модераторкою показів стала Тетяна Кушнірук – проектна менеджерка в рівненській обласній громадській організації «Комітет виборців України». Гостями події були студентська та учнівська молодь і усі бажаючі насолодитися якісним документальним кіно. Зокрема, студенти технічного коледжу НУВГП, учні ЗОШ №13, студенти Рівненського коледжу економіки та бізнесу, студенти Рівненського коледжу НУБіП України.

Усього в програмі показів було п’ять фільмів. Зокрема:

1. Понеділок, 2 грудня – «Без статусу. Україна» (реж. Дмитро Тяжлов). У фільмі йдеться про те як російський громадський активіст Олексій живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Незважаючи на тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати і бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Нурхан, журналістка з Киргизстану, з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда «Без кордонів» допомагає їм у пошуках свободи і безпеки.

2. Вівторок, 3 грудня – «Гоголь Док» (реж. Аліса Павловська). «Гоголь Док» – це метафоричне спорудження Вавилонської вежі, що символізує союз людей заради єдиної глобальної мрії. «Гоголь Док» розповідає, як народжується мистецтво, та показує закулісне і щоденне життя театру. Він також зображає кризу творчості та порушує інші питання… Кожна людина бере участь у створенні, а завдання цього фільму – надихати людей на самореалізацію в мистецтві.

3. Середа, 4 грудня – «Колір фасаду: синій» (реж. Олексій Радинський). Йдеться про Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра, теоретика і поета. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників. «Мій друг Дон Кіхот» (реж. Станіслава Доронченко). У стрічці розповідається про мрійника, який намагається створити на Донбасі авангардний театр.

4. Четвер, 5 грудня – «Навмисна смерть» (реж. Сью Вільямс). Фільм розповідає про те, що споживачі люблять і живуть своїми смартфонами, планшетами та лептопами. Шквал технологічних новинок безупинно виливається на ринок, обіцяючи деталі кращий зв’язок, нескінченні розваги та миттєву інформацію. У своєму розслідуванні, що відбувається по всьому світі, режисерка Сью Вільямс викриває за лаштунки індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші гаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.

Дякуємо усім за чотири цікавих та насичених дні документального кіно у нашій бібліотеці і до нових зустрічей!

Share: