Рівненська обласна бібліотека для молоді спільно з Державною бібліотекою України для юнацтва та Українською бібліотечною асоціацією стала співорганізатором XI Школи професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва, молоді». Подія відбулася на платформі Zoom. Долучилися представники регіональних молодіжних бібліотек, зокрема: Херсонської, Тернопільської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Миколаївської, Київської, Івано-Франківської, Полтавської, Львівської та інших книгозбірень.
Розпочала модерувати захід Тетяна Сопова – заступник директора з науково-методичної роботи ДБЮ. Вітальним словом та побажанням плідної роботи, попри усі обставини та технічні незручності внаслідок війни, учасників зустрів Георгій Саприкін – директор ДБЮ. Також теплі слова і побажання висловила Оксана Бруй – директорка Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація».
Презентувала діяльність Рівненської молодіжної книгозбірні директорка – Світлана Патрикей. Вона розповіла про основні напрямки роботи за останні дев’ять місяців – активності, волонтерські ініціативи, традиційну бібліотечну діяльність, роботу з ВПО, масові заходи, діяльність МП «НОТА» на базі бібліотеки.
Про «Функціонування молодіжного простору «НОТА» на базі РОБМ детальніше розповіла його координаторка Анастасія Бабенко. Наталія Приходько – Завідувачка відділу інформаційно-бібліографічної роботи РОБМ поділилася досвідом створення «Бібліотрансформера» та його використання у віртуальному просторі. Наступною спікеркою стала Ольга Колнооченко – завідувачка відділу комплектування фондів та каталогізації документів РОБМ, яка висвітлила напрям волонтерства у роботі відділу та книгозбірні.
Попри війну молодь потребувала цікавого та пізнавального проведення дозвілля. Про краєзнавчий квест у Telegram як інноваційну форму масової роботи розповіла Марія Войцеховська – завідувачка сектору періодики РОБМ. Щодо досвіду та методів залучення внутрішньо-переміщеної молоді до культурно-мистецьких заходів розповіла Валентина Заблоцька – завідувачка відділу маркетингу та методичної роботи РОБМ. Досвідом роботи під час війни також поділилася Івано-Франківська бібліотека для молоді.
Про молодь та війну в Україні виступила на Школі молодого професіонала Ірина Бєляєва – директорка департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України.
Про «Goodlibrary: життя у мандрівному форматі» – життя Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки під час останніх дев’яти місяців розповіла бібліотекарка Юлія Лисюк. Сергій Летучий – бібліотекар ЛОУНБ підготував тему про інклюзію у дії – бібліотеку для всіх.
Ганна Байкєніч – завідувачка сектору методичної роботи українського інституту пам’яті доповіла з темою «Нові форми співпраці з відвідувачами в бібліотеках». Молодіжні простори стають актуальною темою для біблдіотек та приваблюють активну та інтелектуальну молодь. Тому досвідом як створити молодіжний простір у книгозбірні поділилася Олена Подобєд-Франківська – голова наглядової ради асоціації молодіжних центрів україни, виконавча директорка Національного українського молодіжного об’єднання. Про реалізацію проєкту «КІТ: Краща ІгроТека» учасникам розповів Богдан Забуга – завідувач сектору пропаганди книги і роботи з читачами відділу методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова.
Також про досвіди роботи бібліотек під час війни як шелтеру, волонтерського руху, виміру нових викликів і завдань розповіли представники Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка, Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Підсумувала роботу школи Тетяна Сопова.
Дякуємо усім колегам за надзвичайно цікавий обмін думками, запитання та відповіді, небайдужість, активність, відкритість та відчуття єдності навколо спільної справи!